About IMPACT 860 double sided headset (1001176)
IMPACT 860 double sided headset - Double-sided headset, wired USB-C,
USB-C to A adaptor, Carry bag, Quick Guide, Safety & Compliance sheet.
About EPOS
EPOS was previously known as Sennheiser Communication and is a joint venture between Demant Group – a world-leading audio and hearing technology corporation – and Sennheiser. Together, the company has over 115 years of experience in audio innovation. EPOS aims to deliver high-end audio solutions designed for enterprises, and Telrex is proud to be an authorised EPOS Partner.
| SKU | 1001176 |
| MPN | 1001176 |
| Brand | EPOS |
| Shipping Weight | 0.4000kg |
| Shipping Width | 0.250m |
| Shipping Height | 0.250m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.015625000m3 |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 1001176 • MPN: 1001176
Product Reviews
More from this category
JABRA Evolve2 55 Mono Wireless Headset - UC Certified - Active Noise Cancelling - 30m Rang
SKU: 25599-889-899Plantronics EncorePro EP515 Corded Headset - Mono - MS Certified - USB A + C
SKU: 783R1AAJabra BIZ 2300 Mono QD NC NC Mic, Headband ONLY
SKU: 2303-820-105Savi W8210 DECT Wireless Headset - Mono - UC and APV-66 Electronic Hook Switch Cable Bundl
SKU: 8D3K5AA-85R02AA
