TL-SG105PE 5-Port Gigabit Switch with 4-Port PoE+
SKU: TL-SG105PEAbout Ubiquiti UK-Ultra Unifi Swiss Army Knife Ultra
Incredibly compact, indoor/outdoor AP with versatile mounting options and long-range external antenna support.
- WiFi Standard : WiFi 5
- Spatial Streams : 4
- Coverage Area : 115 m² (1,250 ft²)
- Max. Client Count : 200+
- Uplink : GbE
- Mounting :
- Ceiling, Wall, Pole, Table (With Accessory)
- (Mounts Included)
- Desktop Stand (Optional)
- Weatherproofing : IPX6
- Power Method : PoE
| SKU | UK-Ultra |
| MPN | UK-ULTRA |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.1700kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.030m |
| Shipping Length | 0.080m |
| Shipping Cubic | 0.000037000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
No brochure is available for this product.
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: UK-Ultra • MPN: UK-ULTRA
Product Reviews