Amdex
Cat-6 0.5m Ethernet Patch Lead
$2.43inc
This inspection camera endoscope is the ultimate accessory for plumbers, electricians and mechanics. It features a 1600 x 1200 (2MP) resolution, with wide 72 degree camera angle and 5 metre semi rigid extension cable. A screw on the waterproof cover offers IP68 waterproof level protection. In-built into the camera head are small LED lights for a clearer view when troubleshooting in tight, dark spaces. Also included are hook, magnet and mirror attachments. The Wi-Fi app allows you to save video and photo files on your device for later review.
Package Contents:
1 × Endoscope
1 × Wireless Transmitter
1 × User Manual
1 x Micro USB to USB Cable
Set of Accessories -
1 x Waterproof Ring
1 x Hook
1 x Magnet
1 x Mirror
Camera
*Specifications are subject to change without notice.
| SKU | S8747C |
| MPN | S8747C |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: S8747C • MPN: S8747C
Product Reviews