Poly
CS540 Convertible DECT Wireless Headset - Great for Desk Phones
Was $457.17
$205.70inc
$297.19off
Supports Grandstream phones 2140 and 2160 (supports OLI)... A wireless headset is an incredible invention that makes work life so much cheerier. For so long though, to enable wireless headsets to work with desk phones they required that the handset be lifted for each call, either by the operator or by a mechanical lifter. But no more! This cable ends all that.
As a trusted Poly partner, Telrex is proud to offer a full range of headsets, conference phones, business phones, video conferencing, software, and services. Poly's wide range of communication solutions allows your business to stay connected regardless of your team's location. Our Telrexperts have helped thousands of clients in various industries, from government and education to healthcare and financial services.
| SKU | 85Q58AA |
| MPN | 87327-01 |
| Brand | Poly |
| Shipping Weight | 0.5000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Unit Of Measure | ea |
1 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 85Q58AA • MPN: 87327-01
Product Reviews
Yealink (BH70) Wireless Headphones - Mono - MS Certified - Bluetooth - BT51 Dongle - Black
SKU: BH70-M-CH-MS-C-A-1Poly Savi 8445 Office DECT Headset - Convertible - UC - USB A - PC/Deskphone/Mobile
SKU: 8L5B4AAYealink (BH74) Wireless Headphones - Stereo - UC Certified - Active Noise Cancelling - Blu
SKU: BH74-UC-C-A