About Draytek Vigor 167 Modem
Vigor167 is a VDSL2 modem with 1 RJ-11 port and 2 GbE LAN ports. It delivers download speed up to 300 Mbps. The built-in DSL modem is backward compatible with ADSL2+.
| SKU | Vigor167 |
| MPN | Vigor167 |
| Brand | Draytek |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000001000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
No brochure is available for this product.
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: Vigor167 • MPN: Vigor167
Product Reviews
More from this category
TP-Link
TP-Link TL-SG108PE 8-Port with 4 port Gigabit Desktop PoE Easy Smart Switch
SKU: TL-SG108PERRP $119.90
$97.09inc
$22.81off RRP
Ubiquiti
Ubiquiti UniFi Protect Network Video Recorder - 4x 3.5" HD Bays NHU-RPS Compatible
SKU: UNVR $658.88inc