Was $510.10
$320.65inc
$240.46off
With premium audio performance and powerful wireless reach, your journey towards wireless freedom starts here. Keep desks tidy with a streamlined design ideal for hotdesking when agents need plug and play functionality at every workstation.
Key features
EPOS was previously known as Sennheiser Communication and is a joint venture between Demant Group – a world-leading audio and hearing technology corporation – and Sennheiser. Together, the company has over 115 years of experience in audio innovation. EPOS aims to deliver high-end audio solutions designed for enterprises, and Telrex is proud to be an authorised EPOS Partner.
| SKU | 1000990 |
| MPN | 1000990 |
| Brand | EPOS |
| Shipping Weight | 0.7200kg |
| Shipping Width | 0.170m |
| Shipping Height | 0.080m |
| Shipping Length | 0.210m |
| Unit Of Measure | ea |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 1000990 • MPN: 1000990
Product Reviews
JABRA Engage 40 Mono Wired Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified - Adv Noise C
SKU: 4093-413-269IMPACT SDW 5066 Binaural Wireless DECT Headset
SKU: 1001026JABRA Engage 40 Mono Wired Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified - Adv Noise C
SKU: 4093-413-299Poly Savi 7410 Office DECT Headset - Mono - UC - USB A - PC/Deskphone
SKU: 8L589AASavi W8210 DECT Wireless Headset - Mono - UC and Ring Detector Kit for Shortel / Toshiba B
SKU: 8D3K5AA-85R71AAPoly Savi 7420 Office DECT Headset - Stereo - UC - USB A - PC/Deskphone
SKU: 8L560AA