About Fanvil X301P Entry Level IP Phone
Fanvil X301P Entry Level IP Phone
Fanvil X301P is the cost-effective SIP phone with multi-function. It features a 2.3-inch 132 x 64 pixel dot-matrix display, supporting 2 SIP lines and 6-way audio conference to render a user-friendly experience. Fanvil X301P has rich functions such as HD audio, dual 10/100 Mbps network ports and integrated PoE, providing an efficient and high-quality business communication experience for enterprises.
Features:
- 2.3 inch 132 x 64 pixel dot matrix display
- Supports Audio Codec G.722 and OPUS
- HD Audio ion Speakerphone and Handset
- Supports 6-Party Local Conference
- Supports EHS Headset (can use the EHS15/20)
- Dual 10/100 Mbps ports, Integrated PoE
- Two installation methods – desktop stand and wall mountable (to be ordered separately)
| SKU | X301P |
| MPN | X301P |
| Brand | FANVIL |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.018000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: X301P • MPN: X301P
Product Reviews
More from this category
Aristel DV22 2 Port Analog card D4SLCE
SKU: D4SLCEPanasonic KX-T7636 Large Display Digital Phone (White) - Refurbished
SKU: KX-T7636-WHT-RCommander TS-NT-P Principal Display Phone (S742/18) - Refurbished
SKU: TS-NT-P-RPanasonic KX-T7603 12 Button DSS Console (Black) - Refurbished
SKU: KX-T7603-BLK-R