Panasonic NS700 M 16GB SD Voicemail Memory Card (KX-NS5136) - Used
SKU: KX-NS5136-RAbout Grandstream 4108 8 FXO
These FXO gateways offer the ability to seamlessly connect multiple locations and all devices within an office to any hosted or on premise IP PBX network to make deployments as easy as possible. The GXW410x series includes 4/8 FXO ports, 2 10/100 Mbps ports and supports SIP video.
- 4 or 8 ports
- 2 10/100 Mbps network ports
- Comprehensive codec support, caller ID, flexible dial plans and security protection
- Advanced security protection with SRTP
- Designed and tested for full interoperability with leading IP-PBXs, soft-switches and SIP-based environments
- PSTN Failover on power failure
| SKU | GXW4108 |
| MPN | GXW4108 |
| Brand | Grandstream |
| Shipping Weight | 0.7000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.060m |
| Shipping Length | 0.320m |
| Unit Of Measure | ea |
90 Day Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: GXW4108 • MPN: GXW4108
Product Reviews
More from this category
Panasonic NCP1000 Phone System (KX-NCP1000) With IPCMPR Card - Refurbished
SKU: KX-NCP1000-RSamsung OfficeServ 7200/7400 SVMi-20i Voicemail Card - Used
SKU: OS-SVMI-20I-RPanasonic TDA100/200/600 CSIF8 8-Port Cell Station Interface Card (KX-TDA0144) - Used
SKU: KX-TDA0144-R