About Grandstream GXP1615 IP Phone
A simple IP phone for small business users, the GXP1610/GXP1610P/1615 delivers a user-friendly VoIP calling experience in a very easy-to-use IP phone. The GXP1610/ GXP1610P/1615 offers support for 2 lines, 2 call appearances and includes 3-way voice conferencing to maximize productivity. Additional features include a 132x48 (2.95’’.) LCD screen for easy viewing, 3 XML programmable soft keys for customization, 10/100 mbps ports, integrated PoE on the GXP1610P/GXP1615 model, EHS support for Plantronics headsets and multi-language support. These features allow the GXP1610/GXP1610P/GXP1615 to be a high-quality small business IP phone that is simple and easy-to-use.
| SKU | GXP1615 |
| MPN | GXP1615 |
| Brand | Grandstream |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000001000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: GXP1615 • MPN: GXP1615
Product Reviews
More from this category
NEC SL1100 IP4WW-000E-B1 0 Port Expansion Card to supPort a COI/BRI Trunk Card when a suit
SKU: 4427012Aristel MWG413 13 Memory SLTE w Message Wait- Handset Charcoal
SKU: MWG413CH