Poly
CS540 Convertible DECT Wireless Headset - Great for Desk Phones
Was $399.95
$205.70inc
$234.25off
The EPOS IMPACT SDW 5036 is a premium DECT wireless headset designed for modern office professionals who demand exceptional audio, comfort, and flexibility. Engineered for seamless communication across desk phones and PCs, it ensures crystal-clear conversations and all-day productivity.
Stay connected and in control with superior sound, enhanced mobility, and all-day wearing comfort. The SDW 5036 empowers professionals with seamless communication and effortless device switching—perfect for fast-paced hybrid work environments.
EPOS was previously known as Sennheiser Communication and is a joint venture between Demant Group – a world-leading audio and hearing technology corporation – and Sennheiser. Together, the company has over 115 years of experience in audio innovation. EPOS aims to deliver high-end audio solutions designed for enterprises, and Telrex is proud to be an authorised EPOS Partner.
| SKU | 1000626 |
| MPN | 5923378 |
| Brand | EPOS |
| Shipping Weight | 1.5000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 1000626 • MPN: 5923378
Product Reviews
JABRA Engage 50 II Mono Wired Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified - Adv Nois
SKU: 5093-299-2169HP Poly/Plantronics Blackwire C3210 Wired Headset - Mono - UC - USB C
SKU: 80S09AA