Cambium Networks C600510C008A 60GHz Bridge in a Box 1Gb
SKU: C600510C008AAbout Instant 8023af Adapter Outdoor Gigabit
- Transforms PoE devices into 24V PoE-compliant products
- Compatible with Ubiquiti UniFi or airMAX PoE devices
- Suitable for outdoor use
- Includes 20 cm GbE RJ45 cable
Dimensions : Without RJ45 cable: Ø 30.2 x 166 mm (Ø1.2 x 6.5")
With RJ45 cable: Ø30.2 x 366.6 mm (Ø 1.2 x 14.4")
Weight : 90 g (3.2 oz)
Networking interface : (1) GbE RJ45 port (PoE in)
(1) GbE RJ45 port (PoE out)
Power method : 24V passive PoE (Pairs 4, 5+; 7, 8 return)
Power input : PoE, 48V DC, 0.5A
Max. power output : 24V DC, 0.5A
Ethernet ESD/surge protection : ±15kV
Ambient operating temperature : -30 to 70° C (-22 to 158° F)
| SKU | INS-3AF-O-G |
| MPN | INS-3AF-O-G |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.2000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.050m |
| Shipping Cubic | 0.002000000m3 |
1 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: INS-3AF-O-G • MPN: INS-3AF-O-G
Product Reviews
More from this category
Ubiquiti UniFi 24 port Managed Gigabit Layer2 and Layer3 switch
SKU: USW-PRO-24-POE-AUNanostation M2 802.11b/g/n MIMO Antenna, WiFi Wireless Outdoor CPE, 13+ km
SKU: NSM2