We also recommend
About JABRA CHARGING STAND FOR JABRA EVOLVE 65 TE (14217-14)
About Jabra
Telrex is proud to offer one of the most comprehensive collections of Jabra headsets and video conferencing equipment available. Known for their cutting-edge audio and communication solutions, quality communication equipment is an excellent investment in your business. Whether you're looking for office headsets, headphones or speakerphones or video conferencing equipment - Jabra has you covered. Jabra headsets provide superior sound quality, allowing for crystal-clear conversations while providing comfort throughout long days at work.
Charging stand to suit Evolve 65 headset
Fully tested at Telrex with 90 day warranty
| SKU | 14217-14 |
| MPN | 14217-14 |
| Barcode # | 5706991032154 |
| Brand | Jabra |
| Shipping Weight | 1.4000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |
| Type | Headset |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 14217-14 • MPN: 14217-14
Product Reviews
More from this category
POLY VOYAGER FREE 60 UC WITH BASIC CHARGE CASE, BT700C, WHITE, USB-C
SKU: 7Y8L4AAYealink (WH64) Hybrid DECT Headphones - Mono - MS Certified - Bluetooth - with WDD60 Dongl
SKU: WH64-H-M-CH-MSJabra Wireless Evolve3 75 Headset - MS - Stereo - Bluetooth - Active Noise Cancelling - w/
SKU: 37599-999-989Jabra Evolve2 MS Replacement Left and Right Ear Buds
SKU: 14401-38Yealink (BH76) Wireless Headphones - Stereo - Teams - Active Noise Cancelling - + BT51 USB
SKU: BH76-TEAMS-BLACK-USB-CBuy 5 Get 1 Free - Jabra Evolve 65 TE - Wireless Headset -Stereo - UC Certified - Bluetoot
SKU: 6699-839-409-BUY5-1FREE
