JABRA Evolve2 75 Stereo + Charging Stand - Wireless Headset - Teams Microsoft Certified -
SKU: 27599-999-889About ENGAGE LINK - USB A - MS Control unit for Jabra ENGAGE corded headsets (50-119)
Control unit for Jabra Engage corded headsets. Enables easy call control with adjust volume, mute, speed dial, answer and end call functionality. Stay-flat design. USB-A connectivity.
About Jabra
Telrex is proud to offer one of the most comprehensive collections of Jabra headsets and video conferencing equipment available. Known for their cutting-edge audio and communication solutions, quality communication equipment is an excellent investment in your business. Whether you're looking for office headsets, headphones or speakerphones or video conferencing equipment - Jabra has you covered. Jabra headsets provide superior sound quality, allowing for crystal-clear conversations while providing comfort throughout long days at work.
• Product Type: Headset Adapter
• Application / Usage: Headset
• USB-A connectivity: Yes
• Compatibility: Jabra Engage 50 series headsets
| SKU | 50-119 |
| MPN | 50-119 |
| Brand | Jabra |
| Shipping Weight | 0.1200kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.140m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
2 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 50-119 • MPN: 50-119
Product Reviews
More from this category
Poly Savi 7420 Office DECT Headset - Stereo - UC - USB A - PC/Deskphone
SKU: 8L560AA
Poly SHS 3008-01 CA22CD-SC DECT 1880-1900 MHz LEMO FGG.2B.310 0 OHM ADD AUST (8-10+ weeks)
SKU: 8K7S7AAPlantronics EncorePro EP515 Corded Headset - Mono - MS Certified - USB A + C
SKU: 783R1AAHP Poly Blackwire C3225 Corded Headset - Stereo - UC - 3.5mm - USB A
SKU: 80S11A6
