Ubiquiti
NanoBeam 2AC 13dBi 2.4GHz 802.11n MIMO antenna, 150+ Mbps, Range 10+ k
Was $179.05
$163.35inc
$33.60off
Entry-level Professional headset with easy call management and great sound for calls and music.
Works straight out of the box with USB connection. Micorsoft Skype for Business certified.
Noise-cancelling microphone eliminates background noise. The ear cushions are designed to reduce high-frequency sounds. You and your conversation partner won’t struggle to hear each other.
These models support features for answering and ending calls, adjusting the volume and muting
Telrex is proud to offer one of the most comprehensive collections of Jabra headsets and video conferencing equipment available. Known for their cutting-edge audio and communication solutions, quality communication equipment is an excellent investment in your business. Whether you're looking for office headsets, headphones or speakerphones or video conferencing equipment - Jabra has you covered. Jabra headsets provide superior sound quality, allowing for crystal-clear conversations while providing comfort throughout long days at work.
| SKU | 4993-823-309 |
| MPN | 4993-823-309 |
| Brand | Jabra |
| Shipping Weight | 1.1000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |
2 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 4993-823-309 • MPN: 4993-823-309
Product Reviews
Logitech H650E Wired Headset - Stereo - USB - Active Noise Cancelling - 2yr Warranty
SKU: 981-000545JABRA Evolve2 50 Stereo Wired Headset - UC Certified - Active Noise Cancelling Air Comfort
SKU: 25089-989-799Plantronics Blackwire C320 Stereo USB-A Headset - Refurbished
SKU: C320-RYealink (UH34) Wired Headphones - Mono - MS Certified - USB A - with Bonus USB A + C Adapt
SKU: UH34-M-MS-C-A