Bonus - Targus Laptop Backpack - with Yealink (BH76) Headphones - Stereo - Teams - Bluetoo
SKU: BH76-TEAMS-BLACK-USB-A-BPAbout USB C Adapter Enables connection of Jabra USB headsets to USB C devices (14208-14)
The Jabra USB-C Adaptor is purposely designed in order to connect your Jabra USB headsets to USB-C devices which can facilitates same functionality as if connected to a USB-A device. This is perfectly compatible with selected PC/OS, Softphone and smartphone as well.
Compatible with selected PC/OS, Softphone and smartphone
About Jabra
Telrex is proud to offer one of the most comprehensive collections of Jabra headsets and video conferencing equipment available. Known for their cutting-edge audio and communication solutions, quality communication equipment is an excellent investment in your business. Whether you're looking for office headsets, headphones or speakerphones or video conferencing equipment - Jabra has you covered. Jabra headsets provide superior sound quality, allowing for crystal-clear conversations while providing comfort throughout long days at work.
| SKU | 14208-14 |
| MPN | 14208-14 |
| Barcode # | 5706991021110 |
| Brand | Jabra |
| Shipping Weight | 1.1000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |
1 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 14208-14 • MPN: 14208-14
Product Reviews
More from this category
SOFT BUNDLE - BH70-M-CH-MS-C/A WITH BONUS COMSOL 10W QI CHARGER (BLACK)
SKU: BH70-M-CH-MS-C-A-1-10WQIBuy 5 Get 1 Free - Jabra Wireless Evolve2 55 Headset - Stereo - MS Certified - Bluetooth -
SKU: 25599-999-999-BUY5-1FREEPlantronics Voyager 5200 UC B5200 Bluetooth Headset
SKU: 7K2F3AAYealink (WH68) DECT Hybrid Headphones - Bluetooth - Active Noise Cancelling - 4 Microphone
SKU: WH68-MSJABRA Evolve2 55 Stereo Wireless Headset - UC Certified - Active Noise Cancelling - 30m Ra
SKU: 25599-989-899
