LG Ericsson iPECS BRIM4 Basic Rate Gateway Module - Used
SKU: LIK-BRIM4-RLG-Ericsson iPECS (Refurbished)
LIK-PSU Refurbished
About LIK-PSU Refurbished
The Power Supply Unit (PSU) converts 100-240 VAC @ 50/60 Hz to -48V and 5V DC. The DC voltages are connected to the back plane for distribution to modules installed in the Enhanced Main Cabinet. Power is connected via the back plane connector on the PSU and individual modules.
| SKU | LIK-PSU-R |
| Brand | LG-Ericsson iPECS (Refurbished) |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.180m |
| Shipping Height | 0.300m |
| Shipping Length | 0.230m |
| Shipping Cubic | 0.012420000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
90 Day Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: LIK-PSU-R
Product Reviews
More from this category
LG Ericsson iPECS UVM Unified Voicemail Gateway Module - Used
SKU: UCP-UVM-RLG Ericsson iPECS eMG80 Power Supply - Used
SKU: EMG80PSU-RPOE 24 Port Switch iPECS ARIA LG Managed 10/100 USED
SKU: LGE-R-00001LG Ericsson iPECS LGCM8 8 Port PSTN Gateway Module - Used
SKU: LIK-LGCM8-RLG Ericsson iPECS eMG80 BH208 2BRI 8 Hybrid Expansion Card - Used
SKU: EMG80-BH208-R