Jabra
JABRA BIZ 2300 Wired Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified
RRP $176.00
$168.43inc
$7.57off RRP
The Jabra Link 260 MS 260-19 USB Adapter offers a plug-and-play experience with control buttons for an easy and flexible calling experience. Compatible with any corded Jabra QD headset, it maintains the benefits of a professional Jabra headset, including superior sound quality, noise cancellation, and comfort for all-day wear.
Telrex is proud to offer one of the most comprehensive collections of Jabra headsets and video conferencing equipment available. Known for their cutting-edge audio and communication solutions, quality communication equipment is an excellent investment in your business. Whether you're looking for office headsets, headphones or speakerphones or video conferencing equipment - Jabra has you covered. Jabra headsets provide superior sound quality, allowing for crystal-clear conversations while providing comfort throughout long days at work.
| SKU | 260-19 |
| MPN | 260-19 |
| Barcode # | 5706991021493 |
| Brand | Jabra |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.180m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
2 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 260-19 • MPN: 260-19
Product Reviews
POLY VOYAGER FREE 60+ UC WITH TOUCHSCREEN CHARGE CASE,BT700A, BLACK,USB-A
SKU: 7Y8G3AAJABRA Engage 55 SE Mono Wireless DECT Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified -
SKU: 9653-470-111JABRA Evolve2 65 Flex Stereo Wireless Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified -
SKU: 26699-999-999Voyager Focus 2 Wireless Headset - Stereo - UC Certified - OTH - Active Noise Cancelling -
SKU: 77Y88AAHP Poly Voyager 5200 Wireless Headset - Mono - UC Certified - OTE -with BT700 Dongle
SKU: 7Y209AA