Poly Plantronics Voyager 5200 Office, Over the ear, 2 Way Base, PC/BT/DSKPH, USB-A MS-Teams
Ideal for
1 user
Works well with












+ more apps & tools
About Plantronics Voyager 5200 Office, Over the ear, 2 Way Base, PC/BT/DSKPH, USB-A MS-Teams (8H5Q4AA)
The Plantronics Voyager 5200 Office MS Teams 214004-08 is a Plantronics 2 way base wireless over the ear headset that is ideal for taking calls just about anywhere, optimized for telecommunications, music, media and compatible with Microsoft Teams applications.
About Poly
As a trusted Poly partner, Telrex is proud to offer a full range of headsets, conference phones, business phones, video conferencing, software, and services. Poly's wide range of communication solutions allows your business to stay connected regardless of your team's location. Our Telrexperts have helped thousands of clients in various industries, from government and education to healthcare and financial services.
| SKU | 8H5Q4AA |
| MPN | 214004-08 |
| Brand | Poly |
| Shipping Weight | 1.1000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.200m |
| Shipping Length | 0.250m |
| Shipping Cubic | 0.015000000m3 |
2 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 8H5Q4AA • MPN: 214004-08
Product Reviews
More from this category
Yealink (UH46) Wired Headset - Mono - Active Noise Cancelling - USB C Native - C to A Adap
SKU: 1308242HP Poly EncorePro EP515 Corded Headset - Mono - UC Certified - USB A + C
SKU: 783R0AAIMPACT 1060 ANC, Duo Bluetooth headset with ANC
SKU: 1001130JABRA Engage 75 SE Convertible Wireless DECT Headset - Microsoft Teams & Open Office Certi
SKU: 9655-583-117Plantronics Savi S8220-M Wireless Headset - Stereo - UC Certified - OTH - USB A - SFB - PC
SKU: 8D3F5AA
