$196.82inc
About Ubiquiti UACC-CM-RJ45-MG - 10G SFP+ to 10/5/2.5GbE RJ45 Module
SFP+ to RJ45 transceiver module that supports 10G connections up to 100 m.
- Supported data rates: 10 / 5 / 2.5 / 1 Gbps
- Compatible with SFP+ and SFP interfaces
- Supports connections up to 100 m*
| SKU | UACC-CM-RJ45-MG |
| MPN | UACC-CM-RJ45-MG |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.0100kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Unit Of Measure | ea |
No brochure is available for this product.
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: UACC-CM-RJ45-MG • MPN: UACC-CM-RJ45-MG
Product Reviews
More from this category
Ubiquiti
Ubiquiti UISP Cable Carrier - bulk cable - 1000 ft - black
SKU: UISP-CABLE-CARRIER $411.20inc