Ubiquiti UISP Cable Carrier - bulk cable - 1000 ft - black
SKU: UISP-CABLE-CARRIERAbout Ubiquiti USW-Ultra-60W Unifi Switch
A compact, Layer 2, 8-port GbE PoE switch with versatile mounting options.
- Port Layout : 1 GbE RJ45
- 8 (7 PoE+; 1 PoE++ input)
- (1G/100M/10MMax. PoE Output : Up to PoE+
- Total PoE Availability :
- PoE++ input: 42W
- PoE+ input: 16W
- 60W PoE adapter input: 42W
- 60W AC adapter input: 52W
- 210W AC adapter input: 202W
- Form Factor : Compact desktop, wall, magnetic
| SKU | USW-Ultra-60W |
| MPN | USW-ULTRA-60W |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 0.0500kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000001000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
No brochure is available for this product.
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: USW-Ultra-60W • MPN: USW-ULTRA-60W
Product Reviews