Polycom VVX350 6 line IP phone POE
SKU: 2200-48830-025-RAbout X305 || FANVIL Big Button IP Phone
X305 || FANVIL Big Button IP Phone
Fanvil X305 is a big button IP phone designed for nursing homes, hospitals, residential aged care and other scenarios. It features a 3.5-inch color screen and big buttons, supporting 2 SIP lines and PoE power supply to offer user-friendly experience. The X305 has built-in 2.4GHz & 5GHz Wi-Fi, and supports 433MHz wireless emergency buttons, providing an efficient and high-quality communication experience for seniors.
X305 – FANVIL Big Button IP Phone
- Screen: 3.5″ 320 x 240-pixel colour display Operating System Linux
- SIP Lines: 2
- Photo Speed Dial: 4
- HD Audio: HD Audio with G.722, Opus Full-duplex Acoustic Echo Canceller (AEC) Noise Reduction technologies HAC handset
- Buttons: Big Button, Numeric keypad with Braille Dots
- Local Audio Conference: 6-party audio conferencing
- Wi-Fi: 2.4GHz & 5GHz Wi-Fi
- Network: 2 * 10/100/1000 Mbps
- Wireless Pendant Key: Support (Via 433MHz for remote control)
- Power Supply Mode: DC5V_ 2A / PoE
- Color: White
| SKU | X305 |
| MPN | X305 |
| Brand | FANVIL |
| Shipping Weight | 2.0000kg |
| Shipping Width | 0.300m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.300m |
| Shipping Cubic | 0.013500000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: X305 • MPN: X305
Product Reviews
More from this category
HP POLY EDGE E550 IP PHONE, NOISEBLOCK AI AND ACOUSTIC FENCE, USB-C, NO BLUETOOTH/WIFI
SKU: 2200-87050-025LG Ericsson iPECS LIP-8004D IP Phone - Refurbished
SKU: LIP-8004D-RPanasonic NS700 EXP-M 3-Port Expansion Master Card (KX-NS7130) - Used
SKU: KX-NS7130-R
NITSUKO DX 12 BUTTON NON-DISPLAY PHONE(BLACK) REFURBISHED
SKU: NI-R-00004
ARIA LG 130 CPU VERSION 3 OR ABOVE USED.***NOTE: BATTERY IS IN UNKNOWN CONDITION & NOT A W
SKU: CPU3ORABOVEARIALG130