Yealink
Yealink W79P DECT Solution including W70B Base Station and 1x W59R Han
RRP $401.50
$375.10inc
$26.40off RRP
The Plantronics EncorePro HW540D Convertible Headset boasts excellent features and functionality. It features an adjustable and bendable boom, which facilitates the correct placement of the microphone for optimal noise-canceling performance.
As a trusted Poly partner, Telrex is proud to offer a full range of headsets, conference phones, business phones, video conferencing, software, and services. Poly's wide range of communication solutions allows your business to stay connected regardless of your team's location. Our Telrexperts have helped thousands of clients in various industries, from government and education to healthcare and financial services.
| SKU | 783N7AA |
| MPN | 203194-01 |
| Brand | Poly |
| Shipping Weight | 0.1000kg |
| Shipping Width | 0.100m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.100m |
| Shipping Cubic | 0.001000000m3 |
2 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: 783N7AA • MPN: 203194-01
Product Reviews
JABRA Evolve2 40 SE Mono Wired Headset - UC Certified - Noise Cancelling Mic - Lightweight
SKU: 24189-889-999JABRA Evolve2 40 SE Stereo Wired Headset - UC Certified Noise Cancelling Mic - Lightweight
SKU: 24189-989-799JABRA CORDED EVOLVE 30 II MS STEREO HEADSET - 3.5 MM - USB C + A
SKU: 5399-823-369JABRA Evolve 20 SE Mono Wired Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified - InLine C
SKU: 4993-823-109Blackwire C3225 Headset - Stereo - 3.5mm - USB
SKU: 8X229A6JABRA Evolve2 50 Stereo Wired Headset - UC Certified - Active Noise Cancelling Air Comfort
SKU: 25089-989-999