TP-Link Archer VR400 AC1200 Wireless VDSL/ADSL Modem Router
SKU: NWTL-ARCHERVR400About Recessed Ceiling Mount Suit NANO HD
Recessed ceiling mount for U6 Lite, U6+, AC Lite and nanoHD.
- Low‑profile mounting option to sit discreetly within your ceiling
Dimensions : Ø210 x 20.6 mm (Ø8.3 x 0.8")
Weight : 310 g (10.9 oz)
Enclosure material : Plastic, SGCC
| SKU | NANOHD-RCM |
| MPN | NHU-NANOHD-RCM |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000010000m3 |
1 Year Warranty
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: NANOHD-RCM • MPN: NHU-NANOHD-RCM
Product Reviews
More from this category
TP-Link
RRP $185.90
$162.36inc
$23.54off RRP
Aristel (New)
AN504 4/5 port switch 4 POE with uplink port 10/100 60 watt
SKU: AN-504RRP $97.90
$65.34inc
$32.56off RRP
Ubiquiti
Ubiquiti UA-G2-SK-PRO UniFi Access Single Door Starter Kit Professional
SKU: UA-G2-SK-PRO $1,049.40inc