TP-LINK VIGI C230 2.8MM 3MP IR MINI DOME NETWORK CAMERA, 3YR
SKU: VIGI-C230I-MINI-2.8MMAbout Ubiquiti Protect 4K 8MP 10x Zoom PTZ Black UVC-G6-PTZ-B
Ubiquiti UVC-G6-PTZ-B Multi-TOPS AI Engine UniFi Protect 4K 8MP 10x Zoom PTZ Black
Ubiquiti Unifi Protect UVC-G6-PTZ is a All-weather, 4K dual-lens camera with 10x hybrid zoom, 1/1.8" 8MP image sensor, Multi-TOPS AI Engine, and ultra-low latency pan-tilt-zoom control for motion tracking.
- 4K (8MP) video resolution
- 10x hybrid zoom
- 20 m (65 ft) IR night vision
- Multi-TOPS AI Engine
- Record audio with an integrated microphone
- Dual-lens camera
- Connect and power using PoE+
- Weatherproof (outdoor exposed)
| SKU | UVC-G6-PTZ-B |
| MPN | UVC-G6-PTZ-B |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.200m |
| Shipping Height | 0.100m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.003000000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
No brochure is available for this product.
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: UVC-G6-PTZ-B • MPN: UVC-G6-PTZ-B
Product Reviews
More from this category
TP-Link
$79.16inc
TP-Link
TP-LINK VIGI C355 BULLET CAMERA, 2.8MM, 5MP, 3PACK BUNDLE
SKU: VIGI-C355-2.8MM-BUNDLE $198.66inc
Ubiquiti
Ubiquiti UA-G2-SK-PRO UniFi Access Single Door Starter Kit Professional
SKU: UA-G2-SK-PRO $1,049.40inc
TP-Link
TP-LINK VIGI C340 2.8MM 4MP OUTDOOR IR BULLET NETWORK CAMERA, 3YR
SKU: VIGI-C340I-2.8MM $88.09inc