TP-Link Archer VR400 AC1200 Wireless VDSL/ADSL Modem Router
SKU: NWTL-ARCHERVR400About Ubiquiti U7-Pro-Max UniFi AP WiFi7 Indoor - No POE Injector
Ubiquiti U7-Pro-Max UniFi AP WiFi7 Indoor - No POE Injector
Ubiquiti U7-Pro-Max UniFi AP WiFi7 Indoor - No POE Injector
Unifi U7-Pro-Max Ceiling-mounted WiFi 7 AP with 6 spatial streams and 6 GHz support for interference-free WiFi in demanding, large-scale environments.
Unifi Access Point U7 Pro Max WiFi 7
-
WiFi 7 tri-radio with 6 GHz
-
8 spatial streams
-
140 m² coverage
-
500+ connected devices
-
Powered using PoE+
-
2.5 GbE uplink
| SKU | U7-Pro-Max |
| MPN | U7-PRO-MAX |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.003375000m3 |
No brochure is available for this product.
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: U7-Pro-Max • MPN: U7-PRO-MAX
Product Reviews
More from this category
TP-Link
RRP $185.90
$162.36inc
$23.54off RRP
Aristel (New)
AN504 4/5 port switch 4 POE with uplink port 10/100 60 watt
SKU: AN-504RRP $97.90
$65.34inc
$32.56off RRP
Ubiquiti
Ubiquiti UA-G2-SK-PRO UniFi Access Single Door Starter Kit Professional
SKU: UA-G2-SK-PRO $1,049.40inc