Yealink
Yealink (WH64) DECT Headphones - Mono - UC - Bluetooth - with Base Sta
RRP $297.00
$245.03inc
$51.98off RRP
The Yealink WH64 MS Mono is a versatile Bluetooth DECT headset designed for seamless Microsoft Teams integration. With premium audio clarity, wireless freedom, and intuitive controls, it delivers a reliable hands-free experience for modern professionals.
Whether you're on a call or focused on tasks, the WH64 keeps you connected and in control. Its enterprise-grade audio, all-day comfort, and plug-and-play setup make it ideal for hybrid work environments.
Are you looking for reliable and affordable communication solutions for your business? Telrex is an authorized reseller of Yealink products, providing a wide range of phones and devices.
Yealink is a leading global provider of enterprise communication and collaboration solutions, with a wide range of products designed for all kinds of businesses. From IP phones and video conferencing systems to wireless solutions and audio conferencing products, Yealink has a product to fit every business need. At Telrex, we are committed to providing our customers with the best solutions for their business needs. Our experienced team can help you find the perfect product to meet your communication requirements.
Choose Telrex as your trusted reseller, and get the most out of your communication technology. Contact us today to discuss your business communication needs.
| SKU | WH64-M-MS |
| MPN | WH64-M-MS-CABLE |
| Barcode # | 841885123459 |
| Brand | Yealink |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.010m |
| Shipping Height | 0.010m |
| Shipping Length | 0.010m |
| Shipping Cubic | 0.000001000m3 |
| Unit Of Measure | ea |
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: WH64-M-MS • MPN: WH64-M-MS-CABLE
Product Reviews
JABRA Engage 50 II Stereo Wired Headset - Microsoft Teams & Open Office Certified - Adv No
SKU: 5099-299-2169Bonus - Black COMSOL QI Charger - with Yealink (WH64-hybrid) Headphones - Mono - MS Certif
SKU: WH64-H-M-MS-10WQIPoly Savi 7410 Office DECT Headset - Mono - UC - USB A - PC/Deskphone
SKU: 8L589AAYealink (WH66) Wireless DECT Headphones - Mono - UC Certified - 4" Touch Screen Base - Spe
SKU: WH66-M-UCIMPACT SDW 5066 Binaural Wireless DECT Headset
SKU: 1001026Yealink (WH66) Wireless DECT Headphones - Dual - UC Certified - 4" Touch Screen Base - Spe
SKU: WH66-D-UC