Ubiquiti UA-G2-SK-PRO UniFi Access Single Door Starter Kit Professional
SKU: UA-G2-SK-PROAbout Ubiquiti U7-Pro-Wall Unifi Wall-mounted WiFi 7 AP
Ubiquiti U7-Pro-Wall Unifi Wall-mounted WiFi 7 AP
Unifi Wall-mounted WiFi 7 AP with 6 spatial streams and 6 GHz support tailored for home builders with seamless installation options.
WiFi 7 with 6 GHz support
6 spatial streams
140 m² (1,500 ft²) coverage
300+ connected devices
Powered using PoE+
2.5 GbE uplink
| SKU | U7-Pro-Wall |
| MPN | U7-PRO-WALL |
| Brand | Ubiquiti |
| Shipping Weight | 1.0000kg |
| Shipping Width | 0.150m |
| Shipping Height | 0.150m |
| Shipping Length | 0.150m |
| Shipping Cubic | 0.003375000m3 |
No brochure is available for this product.
Need more information or assistance with this product?
Contact us on 1300 665 970 or complete an online enquiry and one of our staff members will get back to you as soon as possible.
SKU: U7-Pro-Wall • MPN: U7-PRO-WALL
Product Reviews
More from this category
Ubiquiti
$1,049.40inc
Ubiquiti
Versatile mounting system for UAP-AC-PRO, UAP-AC-HD, UAP-AC-SHD, and above
SKU: U-PRO-MP $17.91inc